آنتونیو باندراس و انتظار 40 ساله‌ای که به سر رسید

آنتونیو باندراسآنتونیو باندراس ستاره فیلم دسپرادو انتظار خودش برای بردن جایزه کن را 40 ساله اعلام کرد.به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از آسوشیتد پرس، او که از 18 سالگی جلوی دوربین قرار گرفته است همواره آرزوی ربودن جایزه بازیگری مهمی را داشته است که با جایزه جشنواره کن 2019 همراه بود.باندراس ۵۸ ساله در این مورد و در مصاحبه با آسوشیتدپرس در میامی می‌گوید: وقتی یک هنرمند جوایز را در سن پایین دریافت می‌کند ممکن است مرتکب اشتباه شود اما من مرتکب هیچ اشتباهی نشدم.


باندراس که اعتبار و شهرت سینمایی‌اش با فیلم‌هایی چون «دسپرادو» و «نقاب زورو» شکل گرفت، امسال با بازی در نقش «سالوادور مالو» در فیلم «درد و افتخار» جدیدترین فیلم درام پدرو آلمودوار جایزه بهترین هنرپیشه نقش اصلی مرد هفتاد و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کن را دریافت کرد.


این هشتمین همکاری باندراس با آلمودوار بود. در فیلم جدید «درد و افتخار» او نقش «مالو» شخصیت یک فیلمساز مشهور را ایفا می‌کند که روایت زندگی شخصی و حرفه‌ای‌اش به تصویر کشیده می‌شود. باندراس در مورد کار با آلمودوار می‌گوید: «پدرو آلمودوار فردی بسیار خاص است و من او را کاملا درک می‌کنم. او به مرحله‌ای گام نهاد تا بخشی از شخصیت خود را که تا پیش از این آشکار نشده بود را نشان دهد. من در این فیلم نقش خود آلمودوار را بازی کردم و به همین دلیل او در این جایزه با من سهیم است. او خالق آثاری ماندگار چون "هزارتوی شور" "منو ببند" و "زنان در آستانه فروپاشی عصبی" است».باندراس در انتها گفت: «من بسیار از آلمودوار سپاسگزارم و احترامی بسیار بسیار زیاد برای او قائلم و عاشق شخصیت او هستم. او که به من بسیار آموخت.»

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر