اختصاصی

  • پلنگ طلایی لوکارنو ۲۰۲۲ به فیلمی از برزیل رسید

    جشنواره فیلم لوکارنو ۲۰۲۲ با اهدای جایزه به برندگان این دوره به کار خود خاتمه داد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، «قانون ۳۴» از برزیل به عنوان برنده پلنگ طلایی لوکارنو ۲۰۲۲ انتخاب شد. جولیا مورات فیلمساز برزیلی با فیلم «قانون ۳۴» درباره دنیای سیاه یک دانشجوی زن حقوق و فریب قربانیان اجتماعی در مرکز س...

جنجال در نشست فرزند صبح؛ افخمی با اصرار اهالی رسانه به نشست مطبوعاتی پای گذاشت


به گزارش آکادمی هنر، بهروز افخمی کارگردان فیلم فرزند صبح اعلام کرده بود در نشست مطبوعاتی شرکت نخواهد کرد اما اهالی رسانه که در میان فیلم سوت و دست‌های پیاپی می‌زدند با اصرار زیاد او را  به سالن سعدی برج میلاد کشاندند.

 

 بهروز افخمی

افخمی در میان جمع زیادی از خبرنگاران و عکاسان پس از نمایش این فیلم در سالن اصلی مرکز همایش‌های برج میلاد پشت میکروفن خاموش این سالن نشست تا به سؤالات خبرنگاران پاسخ دهد. اما با حاشیه رفتن افخمی بحث به جنجال کشیده شد و متأسفانه برخی از خبرنگاران به وی بی احترامی خود کردند.

 

افخمی فیلم نمایش داده شده را از آن خود ندانست. وی اشاره کرد: از ابتدا فیلم را با تکنیکی فیلمبرداری کردیم که هیچ لابراتواری در ایران قابلیت چاپ آن را نداشت ولی با تمام گوشزدهای من تهیه کننده فیلم را در ایران به سرانجام رساند و این شد که چنین فیلمی را با این کیفیت پایین رنگ و نور به تماشا نشستید.

 

 

در ادامه خبرنگاران اعلام کردند هیچ بحثی در مورد تکنیک فیلم ندارند و با وی موافق هستند ولی از افخمی خواستند صریح در مورد مضمون و محتوای اثر بحث کند و او در پاسخ خبرنگاران چنین گفت: این فیلمنامه‌ای بود که من نوشتم و به تهیه کننده ارائه کردم آیا شما با اینکه تهیه کننده‌ای از فیلمنامه من حمایت و سرمایه‌گذاری کند مشکلی دارید.

 

یکی از خبرنگاران در جواب افخمی گفت: این فیلمنامه تصویر مردی است که سی میلیون مردم این کشور به پشتوانه او انقلاب کردند شما حق نداری اسطوره ما را مخدوش کنی. افخمی در پاسخ وی گفت: تصویر من از امام خودم چنین بوده و سر و صدا بالا گرفت و در میان موج اعتراضات همه به دلیل اکران مرهم در ساعت 24 سالن سعدی را ترک گفتند.

 

 

عکس ها از فارس 

 

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

پیشنهاد کتاب

تاریخ گرافیک در ایران