اختصاصی

  • برندگان ونیز ۲۰۲۲ مشخص شدند، سهم پررنگ سینمای ایران در بخش های مختلف

    هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز شنبه شب با اعلام برندگان و مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد. این جشنواره در ونیز ایتالیا از ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد. مستند همه زیبایی و خونریزی (All the beauty and the bloodshed) به کارگردانی لورا پویترس برنده شیر طلایی برای بهترین فیلم در هفتاد و نهمین دو...

عکس مشهور چرچیل ربوده شد

شیر غران چرچیل

 

عکس مشهوری که «وینستون چرچیل» نخست‌ وزیر سابق بریتانیا را به تصویر می‌کشد از هتلی در کانادا ربوده شد.عکس مشهور «شیر غران» توسط «یوسف کارش» (Yousuf Karsh) عکاس ارمنی ـ کانادایی به ثبت رسیده است و «وینستون چرچیل» نخست‌ وزیر سابق بریتانیا را به تصویر می‌کشد.


این عکس در هتلی واقع در «اتاوا» (کانادا) نگهداری می‌شد، اما چندی پیش ربوده و با یک نسخه کپی‌شده جایگزین شده است. کارکنان این هتل در نوزدهم اوت متوجه شدند، قاب این کپی با قاب سایر ۱۴ عکس اثر «یوسف کارش» که در این هتل نگهداری می‌شوند تفاوت دارد.«کارش» این عکس که با عنوان «شیر غران» شناخته می‌شود را در ۳۰ دسامبر سال ۱۹۴۱ و مدت کمی پس از آن ثبت شده که «چرچیل» سخنرانی پرشوری در «اتاوا» انجام داد تا نیروهای متفقین را از تهدید نازی‌ها مطلع کند.حالا مسوولان هتل «شاتو لوریل» تایید کرده‌اند که این عکسِ مشهور به سرقت رفته است. بر اساس تحقیقات صورت‌گرفته، این عکس چند ماه پیش یعنی در فاصله دسامبر ۲۰۲۱ تا ژانویه ۲۰۲۲ ربوده شده است. گمان می‌رود این عکس بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دلار ارزش داشته باشد.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما

تحلیل تجسمی

پیشنهاد کتاب

باستان شناسی سینما