اختصاصی

  • خبر شگفت انگیز برای سینمای ایران، پیمان معادی داور جشنواره ساندنس شد

    پیمان معادی سینماگر ایرانی به عنوان داور جشنواره بین‌المللی فیلم ساندنس آمریکا انتخاب شد. به گزارش ایسنا و به نقل از سایت رسمی جشنواره فیلم ساندنس، پیمان معادی بازیگر، نویسنده و کارگردانی ایرانی به همراه چلسی بارنارد، ماریل هلر، اندرو هی و داوران بخش فیلم‌های مسابقه فیلم‌های بلند آمریکایی جشنواره فیلم ساندنس هستند....
  • جریانی نو در گالری‌داری هنر اصفهان؛ گفت‌وگو با ژیلا منانی

    «ژیلا منانی متولد اصفهان و فارغ‌التحصیل رشته زمین‌شناسی از دانشگاه اصفهان است. وی به منظور ادامه تحصیل، اقامتی نه ساله در ایتالیا داشته که این اقامت منجر به علاقه‌مندی بیشتر او به هنرهای زیبا شده و نتیجه آن گذراندن دوره‌های آزاد در رشته نقاشی در شهر جِنوای ایتالیا بوده است. وی همچنین چند سال به عنو...

گزارش نشست آینه های روبرو: از قرائت نامه فرشته طائرپور تا کیفیت بد صدای فیلم


به گزارش خبرنگار آکادمی هنر، عصر امروز نشست نقد و بررسي فيلم سينمايي آينه هاي رو به رو با حضور نگار آذربايجاني (كارگردان)، فردين خلعتبري (آهنگساز)، خطيبي مشاور فيلم، رامتين شهبازي (منتقد)، غزل شاكري و شايسته ايراني (بازيگران) در بربج ميلاد برگزار شد. 

در این جلسه فرشته طائرپور که تهیه کنندگی فیلم را به عهده داشت شرکت نکرد و در نامه ای دلیل عدم حضور خود را اعتراض به دومین جلسه تهیه کنندگان بیان کرد و در ابتدای نشست نامه وی خوانده شد.

 

پس از خطاب نامه آذربایجانی در مورد روند ساخت اثر گفت: «من طرح را به خانم طائرپور دادم و فيلمنامه را باهم نوشتيم و نوشتن فيمنامه با بازنويسي آن يكسال و نيم طول كشيد.»

آذربایجانی در مورد عدم حضورش در سينما پس از بازي در فيلم نسل سوخته بيان كرد: «‌من بلافاصله بعد از بازي در نسل سوخته از ايران مهاجرت كردم و در آمريكا زندگي كردم. اين مسافرت براي من فرصت خوبي بود كه در رشته سينما ادامه تحصيل دهم، البته از سال 80 به بعد چند كار كوتاه ساخته بودم، در واقع مي‌توانم بگويم در حال كسب تجربه براي كارگرداني بودم.»

 

فردین خلعتبری در مورد موسیقی فیلم گفت: « خيلي خوشحالم در اين كار حضور داشتم و خيلي ياد گرفتم و من در اين كار از دو ساز قديمي استفاده كردم كه تركيب كار جديدي نبود اما جريان وطتي كار را كمي تلطيف مي كرد. موسيقي ما امروز و هر روز درحال تغيير جنسيت دادن است»

 

آذربایجانی در پاسخ یکی از خبرنگاران مبنی بر مستندگونه بودن اثرش گفت: « در طول كار سعي كردم در نوع فيلمبرداري، جنس بازي ها و .. ارتباط تماشاگر با قصه قطع نشود و در اين اثر از ساختار مستد مدرن استفاده كردم اما طراحي نريشين پاياني مستند نبود.»

 

در انتهای نشست نگار آذربایجانی از صدای بد فیلم اظهار ناآگاهی و از همه حضار عذرخواهی کرد.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل رویکرد