اختصاصی

خشم ایناریتو، فیلمساز مکزیکی از ملاقات ترامپ و رئیس‌جمهوری مکزیک

 

 

الخاندرو گونزالس ایناریتو، فیلمساز مکزیکی برنده جوایز اسکار، دیدار انریکه پنیا نیِتو، رئیس جمهوری مکزیک و دونالد ترامپ، کاندیدای جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را «خیانت» و «توهین» به مردم مکزیک خواند.


به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر و به نقل از گاردین، ایناریتو در مقاله‌ای که روز جمعه ۱۲ شهریور / ۲ سپتامبر در روزنامه اسپانیایی‌زبان «ال پایس» منتشر شد نوشت: «دعوت انریکه پنیا نیِتو از دونالد ترامپ یک خیانت است.»

 

او افزود: «این اقدام حمایت از او و مشروعیت بخشیدن به کسی است که به ما توهین کرد، به ما تف انداخت و بیش از یک سال در برابر جهانیان ما را تهدید کرد. این دیدارِ بی‌عزت در تقویت یک کارزار سیاسی است که علیه ما نفرت‌پراکنی می‌کند.»

 

پنیا نیِتو و ترامپ روز چهارشنبه ۱۰ شهریور / ۳۱ اوت پشت درهای بسته در مکزیک دیدار کردند تا در مورد مهاجرت غیرقانونی و قاچاق موادمخدر گفت‌وگو کنند. ترامپ پس از این ملاقات گفت در مورد ساخت دیوار در مرز مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران مکزیکی با پنیا نیِتو صحبتی نکرده است اما بعد در سخنرانی‌اش در آریزونا گفت مکزیک صد در صد هزینه ساخت این دیوار را خواهد پرداخت. رئیس جمهوری مکزیک اما این موضوع را رد کرد.

 

دونالد ترامپ در کارزار تبلیغاتی خود برای انتخابات ریاست جمهوری همواره از ساخت دیواری در امتداد مرز با مکزیک دفاع کرده است.

 

الخاندرو گونزالس ایناریتو در مقاله خود با بیان این‌که احساس «غم و اندوهی عمیق»، «خشم» و «شرم» دارد، دولت مکزیک را متهم کرده که ترامپ را به‌عنوان «یک عنصر نامطلوب» در خاک خود پذیرفته است.

 

ایناریتو امسال در هشتادوهشتمین دوره اسکار با فیلم «بازگشته» برنده اسکار بهترین کارگردان شد و سال ۲۰۱۵ نیز همین جایزه را به‌خاطر فیلم «مرد پرنده‌ای» گرفت.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

تحلیل سینما