اختصاصی

  • پلنگ طلایی لوکارنو ۲۰۲۲ به فیلمی از برزیل رسید

    جشنواره فیلم لوکارنو ۲۰۲۲ با اهدای جایزه به برندگان این دوره به کار خود خاتمه داد. به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر به نقل از ورایتی، «قانون ۳۴» از برزیل به عنوان برنده پلنگ طلایی لوکارنو ۲۰۲۲ انتخاب شد. جولیا مورات فیلمساز برزیلی با فیلم «قانون ۳۴» درباره دنیای سیاه یک دانشجوی زن حقوق و فریب قربانیان اجتماعی در مرکز س...

کوین مک دونالد مستند «ویتنی هیوستون» را می سازد

 

 

کوین مک دونالد؛ کارگردان بریتانیایی مستند «ویتنی هیوستون» را خواهد ساخت.

 

به گزارش بخش سینمایی آکادمی هنر و به نقل از وبسایت سینمای اروپا مک ئونالد که بیشتر به خاطر ساخت فیلم «آخرین پادشان اسکاتلند» شهرت دارد، قبول کرده که تا مستندی از زندگی و مرگ خواننده و بازیگر شهیر آمریکایی ویتنی هیوستون بسازد. مک دونالد اعلام کرده که قصد دارد که به طور مشخص در این فیلم از فراز و نشیب های زندگی جنجالی این هنرمند سخن بگوید.

مک دونالد که سابقه ی طولانی مدتی در زمینه ی ساخت مستند دارد قصد دارد که به زودی مقدمات ساخت این اثر بیوگرافیکال را مهیا کند. او در سال 2000 برای ساخت مستند «یک روز در سپتامبر» جایزه اسکار بهترین اسکار سال را به خانه برد. 

 

ویتنی الیزابت هیوستون (Whitney Elizabeth Houston) (زادهٔ ۹ اوت ۱۹۶۳ در نیوآرک، نیوجرسی- درگذشتهٔ ۱۱ فوریه ۲۰۱۲) خواننده سبک پاپ، بازیگر، تهیه کننده فیلم و مدل شهیر آمریکایی بود که در سال 2012 به دلیل مصرف بیش از حد مجاز مواد مخدر درگذشت. از هیوستون به عنوان «پرجایزه‌ترین هنرمند زن تاریخ» نام می برند زیرا طی  بیش از سه دهه فعالیت هنری‌ ۴۱۵ جایزه مختلف دریافت کرد.

 

درباره نویسنده :
نام نویسنده: تحریریه آکادمی هنر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط

پیشنهاد کتاب

تاریخ گرافیک در ایران